Am avut mai mulți profesori de română, dar Gabriel Braic a avut un impact major asupra mea. La orele sale aveam libertatea de a comunica și de a dezbate pe diferite teme, fapt care ne-a ajutat să ne dezvoltăm ca adevărați lideri.
28. February, 2026.
Gabriel Braic este o persoană care a adus plus valoare caracterului meu. Datorită calităților de lider și a abilităților didactice, el a rămas pentru mine mai mult decât un profesor. Îl consider un mentor care m-a ajutat în atingerea obiectivelor.
28. February, 2026.
Domnul profesor de română este omul care mi-a rămas în minte prin bucuria cu care ne îndemna să citim și să vorbim corect, pentru că astfel succesul nostru în viață era, cel puțin pe jumătate, atins!